SUV coupé
De nieuwe 3008 is dus meer een SUV coupé geworden, waarmee de auto de strijd aangaat met de Polestar 2, Skoda Enyaq Coupe en de Ford Capri. Maar de volledig elektrische e-3008 zien we natuurlijk het meeste opboksen tegen de Tesla Model Y, de benchmark in het EV-segment met eveneens een vrij strak aflopende daklijn.
Grote verschil is natuurlijk dat Peugeot ervoor kiest zowel brandstofmotoren als een batterij-elektrische aandrijflijn in de 3008 te leveren. Aan de buitenkant zie je niet heel grote verschillen, los van wat extra luchtopeningen voor de brandstofversies. Zowel het laadpunt als de vulopening van de brandstoftank worden op dezelfde plek geplaatst, behalve bij de PHEV natuurlijk. Het resulteert wel in een heel grote tankklep, of in ons geval laadklep.
Het Franse merk gooit nog meer allure in de strijd en versterkt details als de dagrijverlichting in leeuwenklauwen en de aluminium dakspoiler. De typeaanduiding is weer bovenop de neus geplaatst, terwijl de merknaam trots over de hele achterklep is uitgeschreven. Zowel aan de voor- als achterzijde is er weinig overhang, wat het model van opzij veel hoger doet lijken dan dat de Peugeot in werkelijkheid is. De wielbasis is behoorlijk toegenomen ten opzichte van het uitgaande model, dus we zijn benieuwd wat dat betekent voor de binnenruimte.